Widziałem i czułem

Stąpałem w te ostatnie dni, po tych ścieżkach, które przez lata znałem. Szedłem, patrzyłem, zwolniłem krok i czułem.

Wczuwałem się w to, czego tu brak mi doszczętnie. Przestrzeni, takiej wypełnionej zzieleniałym drzewami i krzakami, rzeki woniom i trawą pod nogami.

Weekend w rodzinnym mieście, dodał mi zarazem trochę otuchy, ale i rozczarowania. Nie wiedzieć czemu zupełnie, spodziewałem się chyba reakcji nieco „cieplejszej” na ten przyjazd mój z takiego daleka.

A wcale tak nie było.

Chyba przez mały moment tylko, było mi źle z tym. Potem szybko przeszło. Bardzo.

 

To kolejny znak, że zapierdala ten czas. Że ludzie niegdyś tak bliscy mi bardzo, żyją teraz  własnym życiem, mają swoje problemy. A ja byłem jedynie dodatkiem do tego, nawet po czasie tak odległym, gdy mnie już tam z nimi nie ma. Z tym pogodzić się trzeba.

Ta myśl mnie uspokoiła, że to kolej rzeczy.

Że teraz żyje już tylko dla siebie, a to co było kiedyś już dawno odeszło. Wspomnienia nadal są, a ważne to niezmiernie jest.

 

Powróciłem na chwilę tam gdzie kiedyś były te czasy mniejszej beztroski, gdzie miliard wspomnień jak gwiazd się narobiło, gdzie każde miejsce ma swoją historię. To zostało tam już na zawsze. Miło było to znów poczuć i zobaczyć nawet przez te dwa dni, ale wierzcie mi, że łzy płyną gdy tylko przypomnę sobie wszystkie chwile tam, wierzcie. A najbardziej świadomość, że to są już tylko(albo i aż) WSPOMNIENIA.

 

 

Teraz dzieje się TU.

 

.surrealistyczny

Reklamy

5 uwag do wpisu “Widziałem i czułem

  1. Ciesz się, że je masz. Wspomnienia. A życie płynie i my w nim i z nim. Budujesz coś nowego. Młodość z samodzielnością, odpowiedzialnością. Nowe zapachy, smaki i ludzie nowi. Tu także będą wspomnienia. Kiedyś zakotwiczysz w związku, miłości, rodzinie i będziesz budował ciąg dalszy choć nowy!

    Polubienie

  2. Wspomnień nikt Ci nie zabierze, a tęsknić zawsze będziesz do tego co zostawiłeś, a zostawić musiałeś. Nie jest i nie będzie łatwo. Skup się na swoich osiągnięciach, walcz o siebie i gdziekolwiek jesteś, znaj swoją wartość, szanuj siebie szanując innych.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s