Sentymentalny

Sentymentalność to słowo na ten miesiąc. Trochę też na poprzedni. Czy to źle jeśli spoglądam w przeszłość i doszukuję się pamiętliwych momentów?

Chyba wcale nie takie źle. Co bowiem niesie za sobą zaglądanie przez czarną dziurę do odległych kawałków z dawnego życia? Wyciąganie ich na zewnątrz i przyglądanie się im z bliska? Lepiej może żeby siedziały sobie w tej dziurze zapomniane?

 

Nie żyj przeszłością – się mówi.

 

Wiedząc, że wkrótce wejdę z impetem na zupełnie nową ścieżkę i znajdę się sam w miejscu dla mnie nowym zupełnie, doszukuję się jeszcze póki mogę – momentów, które przyszło mi tworzyć w mieście, gdzie umknęło mi prawie 20 lat życia. Wiadomo, że były złe i dobre, ale dzięki nim jestem właśnie taki – wyjątkowy. Zresztą, jak każdy z nas.

 

Lubię wspominać, wszystko to do czego jestem w stanie sięgnąć pamięcią. Lubię przywracać do życia zastygłe już mocno chwile. Patrzeć na momenty, które zachowały się na zdjęciach.

 

Chcę pamiętać, nigdy nie zapomnieć.

 

To wszystko tworzyło mnie. Zbudowało moją świadomość i osobowość.

 

 

surr

 

 

Różnica jednak taka jest mała, że nie chcę żyć tą przeszłością, po prostu chcę umiejętnie do niej wracać.  A to sprawa dość ciężka, dla empatycznego, emocjonalnego człowieka.

 

Niejednokrotnie gdzieś może pojawić się łza, albo strumień łez co gorsza.

Bycie sentymentalnym nie zawsze daje mi dobre rzeczy. Nie umiem jednak inaczej. Taki już zostanę. Głupia piosenka sprzed kilkunastu lat, albo i film, który gdzieś tam zatarł się w odmętach mojej pamięci. Przechadzanie się po mieście, szukanie miejsc, które dawały mi szczęście. Taka właśnie sentymentalność. Może trochę przytłaczająca, ale jednak ważna.

 

Niech to słowo zostanie sobie ze mną. Na spokojnie.

 

.surrealistyczny

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Sentymentalny

  1. I łezka, i potok ich, czasami warto sobie na to pozwolić.., że nie męskie nie słuchaj takich głupot. Ludzkie! Jedynie czego nie warto robić z przeszłością to gdybać, a gdybym wtedy postąpił tak, był takim a nie innym…, „gdyby” już teraz nic nie wniesie tylko UDRĘKĘ, a po co , mało jej mamy

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s